|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Porcelain/Ceramic |
| Size: | 750X1500X9.5mm |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Size | 750×1500mm |
| Thickness | 9.5±0.2mm |
| Surface | Polished Finish |
| Tile Type | Floor tile |
| Function | Acid-Resistant, Antibacterial, Firebrick, Heat Insulation, Wear-Resistant |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Packing | Wood Pallets and Cartons |
| Absorption | 1% - 3% |
RFQ
1. How can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
2.What can you buy from us?
Pocelain Tiles, Prepainted metal roofing,stone coated metal roofing, Asphalt Shingles, Drainage system, roofing machine.
3. Are you a manufacturer?
Yes we have our own roof factory and roof machine factory and we have good reputation in the market.
4. What's the supply period?
10-20 days for 1-3 container of metal roof tiles.
5. What services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,CIF,EXW;
Accepted Payment Currency:USD;
Accepted Payment Type: T/T,Western Union,Cash;
Language Spoken:English,Chinese